U K R T R A N S D I Z E L

Христинівка

Ремонт колісних пар

Обточування та відновлення колісних пар

Виконуємо роботи з обточування та відновлення гребенів колісних пар, мобільним колісотокарним верстатом, на території замовника. Роботи проводяться на усіх видах маневрових тепловозів, а також вагонах.

1. Призначення виробу

1.1. Мобільний, багатофункціональний напів-автоматизований колісотокарний верстат МКТС-1 призначений для проведення обточування колісних пар тепловозів, вагонів і іншого залізничного складу «без викочування» з під тепловоза чи вагона.

1.2. Устаткування МКТС-1 розроблено на підставі технічного завдання ТОВ «ТРЗ «Укртрансдизель» для дослідного впровадження у виробничий процес, при наданні послуг з ремонту ТО-4 та формування колісних пар під тепловозом /вагоном тощо. На підставі Положення про планово-попереджувальну систему ремонту та технічного обслуговування тягового та моторвагонного рухомого складу (№ 429-У від 15.10.2015 р.), а також Інструкціі з формування, ремонту та утримання колісних пар 1 рухомого рухомого складу. ВНД.32.0.007.001-2001

2. Технічна характеристика

2.1. Температура навколишнього повітря +15 ° – +30 °.

2.2. Споживана потужність:

2.2.1 при використанні примусового приводу ПП-1 = 5 кВт (для вагонів і тепловозів серії ТГМ-23)
2.2.2. при використанні примусового приводу ПП-1 = 12 кВт (для тепловозів з гідравлічною передачею)
2.2.3. вага обладнання (при повному комплекті) = 400 кг.

3. Комплект постачання

3.1. Комплектація обладнання:

4. Пристрій та принципи роботи

4.1. ММКТС-1 складається з двох упоро-упорних станин, напівавтоматизованого супорта токарного верстата, примусового приводного механізму.

4.2. Мобільний пристрій відноситься до токарного обладнання і призначений для усунення дефектів (підріз гребеня, накат, прокат, напливи) колісних пар тепловозів/вагонів та іншого рухомого складу без викочування з-під тепловоза/вагона. Основне завдання при використанні даного обладнання полягає в продовженні терміну служби колісних пар і зменшенні часу простою рухомого складу в ремонтах.

4.3. При обточуванні колісних пар тепловоза ТЕМ-2, ТЕМ -7, ЧМЕ-3, М62 та інших серій локомотивів з електричною передачею конструкцію з супортом встановлюють під колесо на якому буде проводитись обточування із зовнішнього боку оглядової канави. Основна вимога для обточування колісних пар є наявність оглядової канави. Колісна пара попередньо вивішується щодо головки рейки за допомогою домкратів вантажопідйомністю до 30т на висоту 20-25 мм. Обертання колісних пар відбувається при підключенні тягового двигуна колесомоторного блоку від стороннього джерела живлення постійного струму з можливістю регулювання частоти обертів від 40об/хв. до 100 об/хв.

4.4. Обточування колісної пари відбувається шляхом підведення різця токарного пристрою до обточуваної поверхні колісної пари. Обточуючи поверхню контролюється профільним шаблоном згідно з інструкцією ВНД 32.0007.001-2001. Аналогічно проводиться обточування колісних пар тепловоза і для тепловозів з гідравлічною передачею, а також вагонів, але за умови встановлення пристроїв примусового обертання ПП-1/ ПП-2.

5. Транспортування та підготовка обладнання до роботи

5.1. Транспортування обладнання проводитиметься автотранспортом до місця знаходження Замовника.

5.2. При транспортуванні повинні витримуватись такі вимоги:
5.2.1 Окрема та безпечна упаковка супорту напівавтоматичного приводу, а також частотного перетворювача у вертикальному положенні.
5.2.2. Перевезення обладнання проводитиметься в критих автомобілях, захищених від попадання атмосферних опадів (сніг, дощ тощо).

5.3. Станина ліва/права встановлюється із зовнішнього боку оглядової канави під колесом тепловоза відповідно до поверхні, що обточується, на станину встановлюється домкрати для вивішування колісної пари. Для фіксації станин використовуються розпірні струбцини. Після установки супорта, підключити живлення сервомотора підвищення поздовжньої передачі 110V, а також примусове зовнішнє джерело постійного (змінного струму для обертання колісної пари). По завершенню даних операцій обладнання готове до роботи.

6. Вказівка заходів безпеки

6.1. Транспортування, встановлення та експлуатація обладнання повинно здійснюватися відповідно до вимог ТБ при проведенні поточних ремонтів тепловозів/вагонів серії, що обслуговуються, а також відповідно до правил експлуатації даного рухомого складу.

6.2. Контролювати своєчасний відбір стружки під час експлуатації обладнання.

6.3. Виконувати загальні вимоги, встановлені на підприємстві, для виконання робіт на даному виді обладнання.

7. Правила зберігання та технічне обслуговування

7.1 Умови зберігання, транспортування обладнання повинні здійснюватися згідно з ГОСТ 15150-9.

7.2. Перевірка технічного стану устаткування: — провести перевірку електромашини шляхом зовнішнього огляду, підключення зовнішніх джерел, і навіть зняття параметрів вимірювальним устаткуванням щодо електробезпеки.

7.3 Здійснити налаштування обертання колісної пари щодо навантаження створюваної ріжучою кромкою різцетримача.

7.4. Перевірити стан сервомотора напівавтоматичної подачі супорта.

7.5. Перевірити і при необхідності долити мастило вузлів з’єднань, що труться, а також підшипників електромашини.

Шукаємо на роботу

ІНЖЕНЕР КОНСТРУКТОР